antidekubitne matrace meditech senior 18Jednostranný pasívny zdravotný antidekubitný matrac s preventívnym a liečebným účinkom voči vzniku dekubitov, vyrobený z kvalitnej studenej peny COOLFLEX®.

Profilované jadro matraca je jednostranne pozdĺžne a priečne prerezané - tvarované na 7 anatomických zón, čo umožňuje dobré rozloženie váhy klienta. Hrúbka jadra matraca je 18 cm, nosnosť matraca je 180 kg. Je to matrac pre klientov s vysokou hmotnosťou, ktorí vyžadujú mäkký matrac. Je vhodný pri riziku vzniku dekubitov stupeň 3. až 4.

Profilácia umožňuje dobrú ohybnosť matraca pri používaní na polohovacích posteliach. Pri poskytovaní správnej ošetrovateľskej starostlivosti matrac priamo napomáha procesu liečenia dekubitov. Optimalizácia materiálov použitých pri výrobe jadra matraca bola vykonaná empiricky na základe používania v bežnej prevádzke v zdravotníctve v spolupráci so stredným zdravotným personálom, ktorý priamo realizuje ošetrovateľskú starostlivosť a má v tejto oblasti najväčšie skúsenosti.

MEDITECH SENIOR VISCO

Jednostranný pasívny zdravotný antidekubitný matrac s preventivným účinkom voči vzniku dekubitov. Jadro matraca je zložené z vrstvy kvalitnej studenej PUR peny o hrúbke 9 cm a z vrstvy VISCO (pamäťovej) peny o hrúbke 5 cm. Celková hrúbka matraca je 14 cm. Na vrstve PUR peny o hustote až 40 kg/m3 je z jednej strany umiestnená vrstva pamäťovej peny profilovanej na 7 anatomických zón. Vrstva VISCO peny má vlastnosť dokonale sa prispôsobiť telu, preto poskytuje ideálnu oporu, čo má výborné preventívne účinky voči vzniku preležanín. Spodná strana matraca je tvorená rovnou doskou z kvalitnej studenej PUR peny. Pri vysokom riziku vzniku dekubitov a potrebe použiť aktívny antidekubitný systém, sa matrac jednoducho obráti a na rovnú plochu PUR peny sa položí aktívna antidekubitná podložka. Odpadá nutnosť použiť samonosný aktívny antidekubitný systém, čo je ekonomicky a prakticky veľmi výhodné riešenie. Ide o veľmi kvalitný matrac s nosnosťou až 185 kg. Je vhodný pri riziku vzniku dekubitov stupeň 3. až 4.