antidekubitne matrace meditech senior 1Obojstranný sendvičový pasívny zdravotný antidekubitný matrac s preventívnym a liečebným účinkom voči vzniku dekubitov, vyrobený z kvalitnej studenej peny COOLFLEX®.

Jadro matraca je z jednej strany profilované na 5 anatomických zón. Druhá strana jadra je pozdĺžne a priečne špeciálne prerezaná - tvarovaná na 7 anatomických zón. Hrúbka jadra matraca je 16 cm, nosnosť matraca je 160 kg. Toto riešenie umožňuje dobrú ohybnosť matraca pri používaní na polohovacích posteliach, možnosť výberu otočenia matraca podľa preferencií klienta pre jeho maximálny pocit pohodlia. Pri poskytovaní správnej ošetrovateľskej starostlivosti matrac priamo napomáha procesu liečenia dekubitov. Optimalizácia materiálov použitých pri výrobe jadra matraca bola vykonaná empiricky na základe používania v bežnej prevádzke v zdravotníctve v spolupráci so stredným zdravotným personálom. Ide o mäkší matrac určený hlavne pre starších klientov-pacientov. Matrac má nielen dobré antidekubitné vlastnosti, ale je aj veľmi príjemný pre klientov, vzhľadom na mäkkosť. Je aj mimoriadne vhodný pre klientov s problémami chrbtice. Je vhodný pri riziku vzniku dekubitov stupeň 3. až 4.

MEDITECH HOSPITAL LE

Obojstranný pasívny zdravotný antidekubitný matrac s preventívnym a liečebným účinkom voči vzniku dekubitov. Jadro matraca je zložené z vrstvy kvalitnej PUR peny a VISCO (pamäťovej) peny. Vrstva PUR peny je obojstranne prerezaná na 7 anatomických zón. Na vrstve PUR peny je z jednej strany umiestnená vrstva pamäťovej VISCO peny profilovanej na 5 anatomických zón. Toto riešenie umožňuje dobrú priedušnosť matraca, možnosť voľby strany matraca podľa preferencie a zdravotného stavu klienta-pacienta. Hrúbka jadra matraca je 12 cm, nosnosť matraca je 130 kg. Matrac je možné vyrobiť aj v hrúbke 14,16 a 18 cm, napr. pri potrebe vyššej nosnosti. Optimalizácia materiálov použitých pri výrobe jadra matraca bola vykonaná empiricky na základe používania v bežnej prevádzke v zdravotníctve v spolupráci so stredným zdravotným personálom. Vrstva pamäťovej peny umožňuje dokonalú oporu tela pri pobyte na lôžku. Ide o modernú konštrukciu jadra matraca vzhľadom na vývoj v tejto oblasti. Je vhodný pri riziku vzniku dekubitov stupeň 2. až 3.

MEDITECH HOSPITAL 1

Modifikovaný matrac MEDITECH HOSPITAL PLUS s identickými vlastnosťami, ale v prevedení ako mäkký matrac. Vyrába sa v hrúbke 14 a 16 cm.
Je vhodný pri riziku vzniku dekubitov stupeň 3. až 4.

MEDITECH HOSPITAL 1 +

Modifikovaný matrac MEDITECH HOSPITAL PLUS s identickými vlastnosťami, ale v prevedení ako mäkký matrac. Vyrába sa v hrúbke 14 a 16 cm. Jadro matraca je prerezané obojstranne. Je vhodný pri riziku vzniku dekubitov stupeň 3. až 4.