antidekubitne matrace meditech hospital plusJednostranný pasívny zdravotný antidekubitný matrac s preventívnym a liečebným účinkom voči vzniku dekubitov, vyrobený z kvalitnej studenej peny COOLFLEX®.

Profilované jadro matraca je pozdĺžne a priečne prerezané - tvarované na 7 anatomických zón, čo umožňuje dobré rozloženie váhy klienta a ľahké prispôsobenie jadra matraca telu klienta-pacienta.

 

zobrazenie zon matraca

Znázornenie zón jadra matraca

Okraje sú vystužené kvalitnou PUR penou vyššej tvrdosti. Bežná hrúbka matraca bez poťahu je 12 cm, ale jadro môže byť vyrobené v akejkoľvek hrúbke požadovanej objednávateľom. Je vhodný nielen pre imobilných klientov, ale aj pre čiastočne mobilných, pretože vystužené okraje klientovi podstatne uľahčujú vstávanie z postele. Vystužené okraje nielen umožňujú stabilizáciu klienta na lôžku, ale prispievajú aj k pohodliu klienta sediaceho na okraji postele. Je mimoriadne vhodný pre klientov s Alzheimerovou chorobou a úplne imobilných klientov-pacientov, pretože vystužené okraje matraca vymedzujú klienta na lôžku, klient cíti okraj lôžka. To mu dáva pocit istoty a prispieva to k jeho pokoju. Jadro matraca z kvalitnej polyuretanovej peny umožňuje rýchle prispôsobenie matraca teplote klienta, čím sa eliminujú nepríjemné pocity. Je vhodný najmä na polohovacie postele. Pri poskytovaní správnej ošetrovateľskej starostlivosti matrac priamo napomáha procesu liečenia dekubitov. Optimalizácia materiálov použitých pri výrobe jadra matraca bola vykonaná empiricky na základe používania v bežnej prevádzke v zdravotníctve v spolupráci so stredným zdravotným personálom, který má v tejto oblasti neoceniteľné praktické skúsenosti. Je vhodný pri riziku vzniku dekubitov stupeň 2. až 3.

 

MEDITECH HOSPITAL +

Modifikácia matraca MEDITECH HOSPITAL PLUS s hrúbkou jadra matraca 14 cm. Použitím kvalitnej certifikovanej studenej peny o objemovej hustote až 40 kg/m3 je docielená nielen maximálne možná kvalita a úžitkové vlastnosti, ale aj mimoriadne dlhá životnosť matraca pri jeho správnom používaní. Nosnosť matraca v tomto prevedení je až 180 kg.
Hrúbka poťahu SAFR pri tomto matraci je optimalizovaná na maximálny antidekubitný účinok jadra matraca. Je to matrac v nadšdandardnej kvalite pre poskytovanie najkvalitnejšej ošetrovateľskej starostlivosti. Vzhľadom na kvalitu matraca je to matrac za bezkonkurenčnú cenu. Je vhodný pri riziku vzniku dekubitov stupeň 3. až 4.